Prečo sa učiť po španielsky?

Autor: Jorge Porubský | 1.6.2011 o 23:59 | (upravené 16.6.2012 o 14:43) Karma článku: 6,01 | Prečítané:  2427x

...spoločnosti vám povedať, že sa môžete naučiť hovoriť španielsky rýchlo a ľahko, prakticky bez námahy. Niektorí dokonca vyhlasujú, že má nejaké "magické formule". Naozaj si myslíte, všetko? Si chytrejší, než si myslia. Bez ohľadu na to, čo ti hovoria ostatní spoločnosti, vo svojom srdci viete, že ak sa chcete dozvedieť, ako sa hovorí španielsky, budete musieť pracovať na to. Ktokoľvek môže urobiť, ale musíte byť ochotní praxi. Iba rodený lektor španielčiny s bohatou pedagogickú prax v Latinskej Amerike a Španielsku a bohatý jazyk, vás môže naučiť s veľkou kvalitu a serióznosť komunikovať s kýmkoľvek v španielčine Takže ak ste vážne, čítajte ďalej. . . . .

Španielčina je materinským jazykom pre takmer skor miliardy ľudí na svete, je to asi tretí najrozšírenejší jazyk vôbec (po Čínštine a jazyku Hindú) a je oficiálnym jazykom vo viac ako 20 krajinách. Niet preto divu, že má množstvo verzií, ktoré sa od seba líšia všetkými možnými spôsobmi, aké si len dokážete predstaviť.

V Španielskom kráľovstve sa (podľa Wikipedie) hovorí 19-timi rôznymi jazykmi a nárečiami, pričom 6 z nich zastáva miesto oficiálneho jazyka v rôznych regiónoch. Španielčinou sa tu rozumie Kastílčina (Castellano), ktorá je oficiálnym jazykom celej krajiny a podľa zákona „všetci obyvatelia majú povinnosť ju ovládať". Jej názov je odvodený od regiónu volajúceho sa Kastília (Castilla), ktorý leží na severozápad od Madridu. Tento región je teda najvhodnejšie miesto pre učenie sa Španielskeho jazyka, aj keď aj v celom vnútrozemí sa hovorí takmer rovnako spisovne.

Výnimočné miesto však zastávajú ďalšie dva jazyky. Katalánčina (Català), akýsi mix Španielčiny a Francúzštiny, je oficiálnym jazykom v Katalánsku (Barcelona a širšie okolie) a jej nárečia sa používajú v regióne Valencie a na Baleárskych ostrovoch (Malorka, Minorka a ďalšie ostrovy), pokrývajúc spoločne takmer celé východné pobrežie krajiny. Baskický jazyk (Euskera), ktorý nemá Indoeurópsky pôvod, je zas používaný v Baskicku, ktoré leží v strede severného pobrežia. Na rozdiel od ostatných jazykov a nárečí, ľudia obývajúci spomenuté dve oblasti sú ľudia veľmi hrdí. Hrdí na svoj región, na históriu, na jazyk. Dajú vám jasne najavo, že sa necítia byť Španielmi. Aj keď všetci do jedného ovládajú Kastílčinu, nie až tak ľahko nájdete človeka, ktorý si ju s vami rád precvičí. To sa už s nimi skôr dohovoríte po Anglicky alebo po Nemecky (čo vôbec nie je bežné v ostatných oblastiach).

Špecifickým regiónom je Andalúzia, pokrývajúca južné pobrežie Pyrenejského polostrova. Aj keď vám, hovoriacim Kastílčinou, budú rozumieť, nebudete rozumieť vy im. Majú svojskú výslovnosť (alebo skôr nevýslovnosť) niektorých písmen a ešte k tomu hltajú konce slov. Nie je neobvyklé, že v televízii dávajú titulky, keď rozpráva nejaký Andalúzan. Ak sa teda chcete vybrať do Španielska kvôli jazyku, dobre si pred tým rozmyslite, kam pôjdete.

Nedá mi ešte nespomenúť aspoň pár slovami Latinskú Ameriku. Okrem Brazílie a niekoľkých menších štátov Španielčinou (Kastílčinou) rozprávajú na celom kontinente Strednej a Južnej Ameriky. A samozrejme v Mexiku na Severnom. Latinskoamerická Španielčina sa líši najmä v slovíčkach (vraj asi 20-30% slov je odlišných), v prízvuku, ktorý sa kladie na poslednú slabiku, a vo výslovnosti niektorých písmen.

Najbližšia je a najlepšie sa počúva Španielčina Mexičanov, ktorí vyslovujú slová správne a veľmi zrozumiteľne. Ak máte záujem naučiť sa po Španielsky doma, máte možnosť „prihlásiť sa" zadarmo na nekonečne dlhý intenzívny kurz Španielskeho jazyka. Telenovely sa totiž na Slovensku vysielajú v duálnom móde. So všetkou vážnosťou, je to veľmi vďačná pomôcka, pretože tam stále rozprávajú to isté dookola a tie najpoužívanejšie slová sa vám vryjú hlboko do pamäte. A nabudúce vám k tomu prezradím, ako sa naučiť základy španielskej gramatiky rýchlo a bezbolestne. www.tangobuyy.com

Why to learn spanish?

You want to be able to communicate with relatives travel to Mexico, South or Central
America, or Spain orprepare yourself for study in a Spanish-speaking country.

1. Communicate with 500 million native Spanish speakers worldwide.
Geographically, a large number of countries have Spanish as a dominant language:
Spain, the United States, Argentina, Costa Rica Peru, Mexico, Cuba, Panama, Colombia,
Uruguay, Brazil and many others.

2. Learn Spanish to enhance your travel experiences.
Wherever you decide to go, be it to Central America, or to Spain, the mother-country of
the Spanish language, knowing the language will get you far.Whether giving an address in a taxi, making reservations in a hotel, ordering food or drinks in a restaurant, or meeting the locals at the main hang-out, your travel experience will be much smoother.

3. Use Spanish to improve your employment potential.
Just having a basic knowledge may be all it takes to separate yourself from the crowd of
applicants for the job you are pursuing. If the chance to show off your skills and be more competitive on the job market doesn't interest you in studying Spanish, perhaps the extra cash will!

4. Learn Spanish to improve your knowledge of your own language.
Spanish is from the Romance language family of languages, its roots coming primarily
from Latin, the language spoken by the Romans. As you might know, English, too has many words of Latin origin

A recognition and understanding of these words of Latin origin is especially helpful in certain professions in science, medicine, law, and many others with specialized vocabulary.

5. Learn Spanish to prepare for study abroad opportunities.
Often, as little as one semester or one year of prior language study is all that is needed to
qualify to participate in an exchange program.

6. Better appreciate Spanish-speaking cultures.
The ability to read and understand authentic Spanish -- whether that be in the newspaper,
on television, in magazines, in letters from friends or pen pals, or on the street -- truly gives an "insider" view into the language and all of its different shades of meaning.

7. Learn Spanish to make lifelong friends.
Having lifelong international friends not only opens future travel opportunities but makes
you a cultural ambassador both at home and abroad.

8. Learning Spanish makes acquiring the next foreign language easier.
Once you know Spanish, other languages in the Romance language family such as Italian, French, Portuguese, or even ancient Latin, will almost seem like "cousins" to the spanish you've already learned!

9. Gain access to Spanish art, music, literature and film.
Becoming proficient in Spanish would greatly enhance your enjoyment of such Oscar-winning films as Belle epoque (1993), All About My Mother (1999), and The Sea Inside (2004). Who hasn't heard of Miguel de Cervantes, whose novel, Don Quixote was not only groundbreaking in the 16th century when first published, but continues to fascinate and inspire current audiences? In recent years, film stars from Spain and Latin America such as Penelope Cruz, Antonio Banderas, and Salma Hayak have become recognized not just at home, but in Hollywood as well.

So what are you waiting for? Get out there and start learning Spanish today and take
advantage of all of the new opportunites it opens!  www.espanolamigo.com for example
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nechcú dať očkovať svoje deti. Na nete sa radia, ktorý lekár ich za to nenahlási

Za odmietnutie očkovania je pokuta 331 eur. Vlani ich hygienici udelili 690 za vyše 39-tisíc eur.

PLUS

Ako hlboko je v kauze eurofondov namočená SNS a ako Smer

Smer sa nemôže tváriť nevinne.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?